Başkanın Mesajı

DARUL EYTAM VAKFI

DEĞERLİ KARDEŞİM,

2012 yılında kurmuş olduğumuz Darul Eytam Vakfı, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara hizmet vermektedir. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olduğum ve yönetim kurulunda İsrafil KIŞLA, Ahmet ERGÜN ve Hafiz Osman ŞAHİN gibi uzun yıllar vakıf hizmetlerinde bulunmuş değerli kardeşlerimle beraber Yurt genelinde vakfımız tarafından tespit edilen pek çok yetim, öğrenci ve ihtiyaçlı kimselere ayni yardımlarımızın yanında her ay düzenli olarak nakit burs yardımı yapmaktayız. Bu çalışmalarımıza ilave olarak yurtdışındaki yetim çocuklarımıza da hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Son dönemde sadece Suriye’de 400.000’den fazla çocuk maalesef yetim kalmış ve bu çocukların büyük çoğunluğu yurdumuza sığınmak zorunda kalmıştır.

Vakfımız tarafından titiz bir çalışma ile tespitleri yapılan ve çoğunluğunu Hatay ve ilçelerindeki Suriye’lilerin oluşturduğu 4000′ yakın yetim çocuğumuza ve ailelerine her ay düzenli olarak gıda, giyecek, yatak, battaniye v.b yardımların yanında Darul Eytam Yetim Bursu adı altında çocuk başına aylık 150 TL arasında yardım yapmaktayız.

Maalesef daha binlerce yetim çocuk yardımlarımızı bekliyor, bu nedenle sizleri vakfımızın gönüllü birer ferdi gibi görüyor, imkanlarınız dahilinde vakfımıza destek olmanızı bekliyor, sizleri ve çevrenizdekileri de Yetim Annesi, Yetim Babası olmaya davet ediyor ve bu hayır halkasını sizlerin desteği ile daha da genişletmek istiyoruz.

Yetim Babası veya Yetim Annesi olduğunuz yetimlerin fotoğrafları ve bilgileri en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir.Yapmış ve yapacak olduğunuz yardımlar için teşekkür eder, RABBİM’DEN sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim.

DARUL EYTAM VAKFI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
SEDAT ÇEBİ