2013 Yılı Faaliyet Raporu

Darul Eytam Vakfı

2012 yılından beri faaliyet göstermekte olan vakfımız, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara hizmet vermektedir. Yurt genelinde vakfımız tarafından tespit edilen pek çok yetim, öğrenci ve ihtiyaçlı kimselere ayni yardımlarımızın yanında her ay düzenli olarak nakit burs yardımı yapmaktayız. Bu çalışmalarımıza ilave olarak yurtdışındaki yetim çocuklarımıza da hizmet verme gayreti içerisindeyiz. Son dönemde sadece Suriye’de 400.000 den fazla çocuk maalesef yetim kalmış ve bu çocukların büyük çoğunluğu yurdumuza sığınmak zorunda kalmıştır. Bu yetim çocuklar ve aileleri ile Suriyeli yardıma muhtaç aileler vakfımız tarafından tespit edilerek temel ihtiyaçları karşılanmaya başlanmıştır.

BURS FAALİYETLERİ:

        1-  Vakfımız tarafından Hatay ve ilçelerinde tespit edilen ve 2013 Aralık ayında 380 adete ulaşan Suriye uyruklu yetime, her ay düzenli olarak 100 ila 150 TL arasında  burs verilmiştir.
        2-  Vakfımız tarafından yurt genelinde tespit edilen 66 yetime her ay düzenli olarak 80 ila 100 TL arasında  burs verilmiştir.
        3- Vakfımız tarafından yurt genelinde tespit edilen 22 üniversite öğrencisine her ay düzenli olarak 100 ila 150 TL arasında  burs verilmiştir.
        4- Vakfımız tarafından yurt genelinde tespit edilen 2 ihtiyaçlı aileye her ay düzenli olarak  nakit yardım yapılmıştır.

SAĞLIK ALANINDAKİ FAALİYETLERİMİZ:

         Hatay ili, Reyhanlı ilçesinde Emel Derneği tarafından yaptırılan hastaneye vakfımız tarafından 2 tır malzeme gönderilmiştir.

GIDA YARDIMI FAALİYETLERİMİZ:

         1-  Vakfımız tarafından tespit edilen ailelere (peynir,zeytin,çay,sucuk,salça,şeker,un v.b) temel gıda maddeleri dağıtılmıştır.
         2- Kurban bayramında toplanan kurban hisselerinden Amasya Suluova’da bulunan PANET tesislerinde kavurma yaptırılarak ailelere dağıtılmıştır.
         3-   BİM ve A-101 firmalarından alınan yardım kartları dağıtılmıştır.
         4-   Gıda paketi dağıtılmıştır.

DİĞER YARDIMLARIMIZ:

           1-  600 adet  yatak, yatak yüzü ve yastık yüzü dağıtılmıştır.
           2-  5300 adet battaniye dağıtılmıştır.
           3-  950 adet çocuk ayakkabısı dağıtılmıştır.
           4-  Çocuklara çorap,mont,oyuncak v.b giyecekler dağıtılmıştır.
           5-  Yetim annelerine kazak,çorap,ayakkabı,terlik v.b giyecekler dağıtılmıştır.
           6-  Ayrıca çeşitli yerlerden temin edilen 300 koli kullanılmış eşya dağıtılmıştır.    

DARUL EYTAM VAKFI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
SEDAT  ÇEBİ