Hakkımızda

Darul Eytam Vakfı

2012 yılından beri faaliyet göstermekte olan vakfımız, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara hizmet vermektedir. Amacımız,sahipsiz kalmış mutsuz ve zayıf düşmüş bu küçük bedenlerin temel ihtiyaçlarını karşılamak onları yetiştirme gayretinde olan anne veya velilerine destek olmak ve onların topluma faydalı birer fert olarak yetişme- sine katkıda bulunmaktır. Bu çocuklara sahip çıkılmadığı takdirde maddi ve manevi değerlere sahip olamayacak dolayısıyla kendi için faydası olmadığı gibi çevresine ve topluma da bir yararı olmayacak üstelik ciddi sorunlara yol açacaktır. Bu sebeple yetim kalmış her türlü imkana ihtiyacı olan sahipsiz çocuklara hepimizin sahip çıkması ve Ona Allah’ın emaneti gözüyle bakarak kendi evlatlarımızdan ayırmamamız gerekir.

Bu amaç doğrultusunda Vakfımız, Yurt genelinde yapmakta olduğu çalışmalar ile yetim çocukları tespit ederek bu çocukların annelerine çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanması için her ay düzenli olarak Darul Eytam Yetim Bursu adı altında para yardımı yapmaktadır. Dünyanın dört bir tarafında Müslümanların çektiği sıkıntılar nedeni ile bir çok çocuk yetim kalmıştır. Vakfımız tarafından özellikle Ortadoğu da yaşanan sıkıntılar nedeni ile yurdumuza sığınan yetim çocuklar ile ilgili bir çalışma başlatılmış, bu çocuklar bizzat yerlerinde tespit edilerek temel ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Ayrıca bu çocukların annelerine yoksa velilerine her ay düzenli olarak Darul Eytam Yetim Bursu adı altında elden para yardımı yapılmaktadır.

Neler Yaptık?

900
Yetim Yardımı
17 TIR
GIDA YARDIMI
4.500
BATTANİYE YARDIMI
1.600
OKUL YARDIMI

Nasıl Yardım Ediyoruz?

Burs Yardımları

2012 yılından beri faaliyet göstermekte olan vakfımız, kuruluş amacı doğrultusunda ağırlıklı olarak yetim çocuklara hizmet vermektedir.

Gıda Yardımları

Son dönemde Suriye’den yurdumuza sığınmak zorunda kalan  yetim çocuklar ve aileleri ile Suriye’li yardıma muhtaç aileler vakfımız tarafından tespit edilerek temel gıda ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Eğitim Yardımları

Hatay ili, Kırıkhan ilçesinde faaliyet göstermekte olan ve 1.600 öğrencisi bulunan Nur Okulu ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir köprü vazifesi görmek ve bu okulun..

Diğer Yurt İçi / Dışı Yardımlar

Çocuklara ayakkabı,çorap,mont,giyim eşyası,oyuncak v.b giyecekler dağıtılmıştır. 2 tır içerisinde 1950 koli giyim eşyası, yatak ve battaniye.